Sıkça Sorulanlar


Neden Boatengo’yla bir seyahat planlamalıyım?

Memleketimizin güzel kıyılarına yolu düşenler Ege’nin tatil vaadinin yılın her dönemine yayıldığını bilir. Bu güzel kıyılardan denize bakmak yerine denizden kıyılara bakmayı tercih ederseniz, tatil anlayışınızı geri dönülmez bir şekilde dönüştürecek bir deneyime hazır olun: Tekne tatili bağımlılık yapar. Boatengo, tekne tatilini kolay, hızlı ve sorunsuz kılarak denizin herkesin hayatına girmesinde etkin bir aracı olmayı amaçlıyor.

Yılın hangi zamanlarında tekne tatili planlamalıyım?

Zamanlama mühim: Hafta sonu programları, yarış, eğlence, sportif balıkçılık turları için, yılın tümü sizin; istediğiniz zaman Ege kıyılarına gelin. En ideal zamanlar Nisan ayından Kasım sonuna dek uzanır. Nisan, Mayıs, Ekim, Kasım aylarında Ege doğası tüm güzelliğini gözler önüne serer; tatlı bir serinliğin içinde koyların ve sahillerin sakinliğini tercih ederseniz, bu ayları tercih edin. Haziran ve Eylül aylarında güneş tam kıvamındadır. Günün ve gecenin her saatinde denize girmek, güneşin tadını sonuna kadar çıkarmak isteyenlerdenseniz, Temmuz ve Ağustos ayları da harikadır.

Tekne tatilinin süresi kaç gün olmalıdır?

Tekneler genelde Cumartesi günleri seyre çıkarlar ve bir sonraki Cumartesi limana dönerler. Tekne kiralamaları bir haftalık veya daha uzun süreli planlanabilir. Daha kısa süreli kiralamalar için arama motorumuza tarih girip ve seçenekleri görebilirsiniz.

Hangi bölgelerde tatil yapabilirim?

Tekne tatili, bütün Ege’yi erişilebilir kılar. Ayrıntılı rota seçeneklerini inceleyin.

Tekneye gelirken yanıma alacağım eşyaları nasıl hazırlamalıyım?

Küçücük bir çanta, tekne tatili için gereken her şeyi alır: İki mayo, güneş gözlüğü, güneş kremi, şapka, deniz havlusu. Valiz ya da tekerlekli bavuldansa spor bir çanta alırsanız, boşalttıktan sonra katlayabilir, kamaranızda size ayak bağı olmamasını sağlayabilirsiniz. Güvertede akşam keyfi için uzun kollu bir hırka, belki sürpriz bir yağmur için bir yağmurluk, kıyılardaki lokantalara çıktığınızda giymek için kıyafet, yürüyüş yapmak için ayakkabı, yumuşak tabanlı bir çift terlik, deniz sporlarına meraklıysanız ve kayalık kıyılarda daha rahat hissetmek isterseniz sörf ve deniz ayakkabısını da çantanıza atın. Anımsatalım: Kimi güvertelerin zemin özelliğinden ötürü bazı teknelerde ayakkabı giyemeyebilirsiniz. Teknelerimizin hepsinde şnorkel, palet ve maske var; teknelere özel bilgilerde görebileceğiniz gibi, çoğunda olta takımı ve deniz sporları ekipmanları da mevcut. Kendi ekipmanlarınızı da getirebilirsiniz, elbette.

Çocuklar teknede nasıl vakit geçirebilirler?

Tekne seyahatine ailecek gelin. Anımsatalım: Tekne mürettebatı, çocukların bakımı ve kontrolüyle ilgilenemeyecek kadar meşgul olacaklar. Çocuklarınızın evdeki gibi huzurlu ve neşeli hissetmesini sağlayacak oyuncakları, kitapları, sevdikleri şeyleri de yanınıza alın.

Evcil hayvanlarla tekne tatili yapılabilir mi?

Teknelerimizden bazılarında evcil hayvanlar da seyahat edebilir. Teknelere dair ayrıntılı bilgilere bakıp bu tekneleri tercih edebilirsiniz.

Boatengo’nun hizmetleri nelerdir?

Seyahatinizin tümünü ve tekne seyahatiniz boyunca ihtiyacınız olacak her şeyi Boatengo sistemi üzerinden planlayabilirsiniz. Uçak bileti, araç kiralama, evinizden hava alanına ve varış noktasından tekneye transfer rezervasyonlarını web sitemiz üzerinden yapabilirsiniz. İsterseniz sizin için hazırladığımız menüleri seçebilir ya da sitemizdeki alışveriş listesini doldurabilirsiniz: İstediğiniz her şey, siz tekneye ulaştığınızda hazır olur. Tekne turunuz öncesinde veya sonrasında yakın bölgelerde konaklamak isterseniz, bize yazmanız yeterli.

Tekne tatilinde neler yapabilirim?

Tüm teknelerimiz size konforlu bir seyahat sunacak ekipmana sahip. Kitaplarınızı, bilgisayarınızı, tarihi yerlerle ilgili rehberlerinizi alıp gelin. İsterseniz günü denize girmekle, güneşlenmekle geçirin; isterseniz koylarda karaya çıkıp tarihi ve turistik yerleri gezin, yürüyüş yapın, bisiklete binin, araç kiralayıp dolaşın; isterseniz su sporlarının keyfini çıkarın. Temmuz ve Ağustos aylarında serinlemek, Kasım-Mayıs ayları arasında da ısınmak için gerekli tertibatı teknelerimizin ayrıntılı bilgilerinde bulabilirsiniz.

Tiryakilere anımsatalım: Hijyen, sağlık ve güvenlik nedeniyle, teknelerimizde tütün mamülleri sadece güvertede içilebilir; kapalı alanlarda içilmez.

Elektrikli gereçlere dair: Tüm teknelerimizde küçük elektrikli cihazlarınızı 12 volt’la şarj edebileceğiniz teçhizat mevcuttur. 220 Volt için tekne detaylarını inceleyin.

Teknede yemek nasıl yapılıyor?

Yemekleri teknelerimizin mutfaklarında kendiniz hazırlayabilir ya da uğrak noktalarındaki lokantalarda yemeyi tercih edebilirsiniz. Katamaran ve yelkenli kiralamada hostes ve aşçı da bulunan teknelerimizden birini kiralayabilirsiniz.

Teknelerdeki mürettebat kaç kişiden oluşuyor?

Teknenin büyüklüğüne göre mürettebat sayısı değişir; ama güleryüzlü bir kaptanla ve tayfayla karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Gulet ve motoryatlarımızın hepsinde kaptan ve aşçı mevcut. Katamaran ve yelkenli teknelerde personel ve kaptan seçenekleri arasından size uygun olanı seçin.

Tekne kiralamnın ödeme koşulları nelerdir?

Seçeceğiniz gulet, motoryat veya katamarana göre, hizmet bedelinin yarısını sistemimiz üzerinden peşin ödersiniz. Bakiye, gulet ve motoryat kiralamalarında tekneye giriş tarihinde nakit olarak ödenir. Katamaran ve tek gövde yelkenlilerde ise giriş tarihinden 30 gün önce ödenmelidir.

COVID-19 koşulları gereği gelen yasaklardan tekne tatilinde nasıl etkilenirim?

Pandemi dönemideki olağanüstü tedbirler kapsamında, sokağa çıkma yasaklarının yürürlükte olduğu zamanlarda koylarda, marinada, mola noktalarında teknenizde kalırsınız. Zorunlu olmadıkça seyir yapılmaz.