İlk Kez Tekne Tatili Yapacaklar İçin Alternatif Rotalar


Tatil planları yapanlar için çok sayıda seçenek vardır. Bu seçeneklerden zevkinize uygun olanı seçerek harika bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle tekne ile gidilebilecek çok güzel rotalar vardır. Tekne seyahati sonunda ulaşacağınız bu rotalarda vakit geçirmekten kesinlikle memnun kalacaksınız.

1. Silifke, Mersin

2. Çeşme, İzmir

3. Kekova Adası

4. Suluada

5. Ayvalık

6. Bozburun Koyu


 Silifke, Mersin

 Akdeniz'in harika bir tatil cenneti olan Mersin'de çok keyifli vakit geçirebilirsiniz. Mersin'e bağlı olan Silifke'de birçok tatil imkanı bulunmaktadır. İlk kez tekne turu yapacaklar için oldukça iyi bir alternatiftir.

 Silifke'de tatil yapmak isteyenler için Taşucu tarafından tekne seyahati yapmak mümkündür. Taşucu'ndan tekneyle hareket ederek Boğsak ve Dana Adası bölgelerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Mersin'in ilgi çeken bir tatil yeri olan Tisan Adası’nı da görme şansınız vardır.


 Çeşme, İzmir

 Tatil bölgesi denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden birisi Çeşme'dir. Çeşme'ye gidenler için çok eğlenceli tekne seyahatleri bulunmaktadır. Tekne turu sonrasında çok sayıda ada, koy ve eşsiz doğaya ulaşma şansınız vardır.

 Çeşme’ye tekne turuna gidenler için görülmesi gereken en güzel yerlerden birisi ise Eşek Adası'dır. Ayrıca deniz, kum, güneş ve eşsiz doğası ile Çeşme'de çok iyi vakitler geçirebilirsiniz.


 Kekova Adası

 Tatil yapacaklar için en iyi rotalardan birisi Kekova Adası'dır. Tekne ile ulaşabileceğiniz bu adadan birçok noktaya ulaşma imkanınız vardır. Kekova Adası, Antalya'nın Demre ilçesi yakınlarında yer alan bir yerdir. Adanın görüntüsü ise oldukça muhteşemdir.

 Kekova Adası, çok sayıda kişinin bildiği ve sıklıkla gittiği bir yerdir. Bu adayı bilmeyenler ise mutlaka ziyaret etmelidir. Ziyaret edenlerin memnun kaldığı bir ada olduğunu söyleyebiliriz. Yeşilin ve mavinin buluştuğu bu noktada yer alan deniz ise oldukça temizdir. İster tek başınıza, ister arkadaşlarınızla, isterseniz de ailenizle beraber bu adada vakit geçirebilirsiniz.


 Suluada

 Antalya'nın en batı ucu olan Gelidonya Burnu'na çok yakın olan Suluada, eşsiz bir tatil bölgesidir. Adaya ulaşmak için Adrasan sahilinden tekne ile hareket etmek gerekmektedir. Tekne ile hareket ettikten sonra birçok deniz ve kumsalı görme şansınız vardır. Suluada'ya ulaştıktan sonra ise tatilin keyfini gönlünüzce çıkarabilirsiniz.

 Suluada için Türkiye'nin en iyi adamlarından birisi olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Bu adanın mükemmel bir yapısı olduğu için gidenler adaya hayran olmaktadır.


 Ayvalık

 Birçok kişinin favorisi olan yerlerden birisi Ayvalık'tır. Ayvalık'a gidenler eşsiz bir mavi yolculuğa çıkmaktadır. Tekne ile ilk kez seyahat edecek kişiler için en iyi rotalardan birisi Ayvalık olarak bilinmektedir. Ayvalık, Ege Denizli'nin kıyısında bulunan önemli bir turizm merkezidir. Türkiye için vazgeçilmez tatil bölgelerinden birisi olmayı başarmıştır.

 Ayvalık'ta en popüler koy ise Bademli Koyu'dur. Tekne ile yola çıkan kişiler özellikle Bademli Koyu'nu kesinlikle görmelidir. Ayrıca çam ve zeytin ağaçları ile meşhur olan birçok yeri görme şansını yakalamış olacaksınız.


 Bozburun Koyu

 Muğla'ya bağlı olan Bozburun Koyu, Marmaris'in önemli bir tatil noktasıdır. Bu koya gidenler birçok sürprizle karşılaşabilir. Daha önce görmediğiniz çok güzel doğa harikalarına Bozburun'da rastlama şansınız vardır. Bu koyun yapısı ise yarımada şeklindedir.

 Bozburun Koyu, berrak ve masmavi bir denize sahiptir. Tekne ile seyahat ederek birçok farklı noktayı görme şansınız olmaktadır. Bozburun Koyu, ilk kez tekne turuna çıkacaklar için kaçırılmayacak bir rotadır. Bu koya gidenlerin aklı döndüklerinde bile hala orada kalmaktadır. Etkileyici ve muhteşem olan doğası ile Bozburun Koyu ilgi odağı olmayı başarmıştır.

 Bozburun Yarımadası, oldukça gizemli bir yerdir. Bu bölgede bulunan çiçek koyları ve doğanın eşsiz sesi sizi kesinlikle büyüleyecektir.


Bu keyifli rotalarda tekne tatili için hemen tıklayın.