Gulet Kiralamadan Önce Bilmeniz Gereken Detaylar


Tatilde kişiler tüm yılın yorgunluğunu geride bırakırlar. Bunun içinde tatilin güzel ve planlandığı gibi gitmesi herkesin beklentisidir. Farklı tatil seçenekleri vardır. Herkes kendi zevkine göre bir tatil planı yapmaktadır. Gulet ile tatil ise ayrı bir keyiftir. Denizde olmayı sevenler içinde çok doğru bir seçenek olacaktır. Ama gulet ile tatil yapmadan önce bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

 Tekne tatili son zamanların en fazla tercih edilen tatil alternatifleri arasındadır. Kişiler şehrin karmaşasından uzaklaşarak, tabiatın içinde olmayı tercih etmektedir. Her sabah başka bir koyda kahvaltı etmek ve denizde yüzünü yıkamak ayrı bir keyiftir. Gece sessizliği dinlemek, güvertede yıldızları izlemekte büyük keyif verecektir. Ama gulet kiralamadan önce kişilerin beklentilerini iyi planlaması ve araştırmalarını detaylı yapması gerekmektedir.

 

 Gulet Kiralama Detayları 

 Gulet kiralama için kişilerin arayışı internet üzerinden olmaktadır. İnternet bu tarz konulara kolay ulaşım sağlanmasına yardım eder. Fakat aynı zamanda güvenilir olmayan sonuçlar yaşanabilir. Çünkü hatalı bir gulet kiralama ile hem tatiliniz berbat olabilir hem de tehlike yaşanır. Sadece telefon numarası ile gulet kiralama yaptığını belirten firmalar bulunmaktadır.

 Yat kiralama acentelerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kiralama yapılan firmanın TÜRSAB ya da yat işletme belgesinin olması gerekmektedir. Sitede bu konuda yapılan beyanlar yeterli olmamalıdır. Kiralama yapacak olan kişilerin firma ile ilgili araştırma yapması gerekir. Böylece yüksek meblağlı olan bu tatillerde maddi ve manevi zarara uğramamış olursunuz.

 Gulet kiralama işlemi sırasında firma kişilerden belli bir ödeme istemektedir. Bu genellikle bedelin yarısı olmaktadır. Bu bedeli göndermeden önce yat kira kontratının istenmesi gerekmektedir. Kontrat dikkatli bir şekilde okunmalıdır. Kontrat üzerinde firma bilgileri, tur bilgileri ve müşteri bilgilerinin eksiksiz yazıldığının emin olmak gerekmektedir. Ödemenin kalan kısmı gulet ile tatile başlandığı zaman yapılmaktadır.

 

 Tüm detayların yerine getirilip getirilmeyeceğinden emin olmanız gerekmektedir. Harika bir planın kâbusa dönmesini hiç kimse istemeyecektir. Ödediğiniz bedelin içinde yer alan hizmetlerin karşılığının neler olduğunun bilmek gerekir. Belirtilen tüm özelliklerin gulette olduğundan emin olmak son derece önemlidir. Çünkü beklentileriniz karşılamayan bir tekne olursa sona anda yeni bir gulet bulmakta kolay olmayacaktır.

 

 Gezi Lokasyon Belirleme

 Tatil palanı yapmaya başladığınızda gitmek istediğiniz yerlerin bir planı olmalıdır. Hangi bölgelere gitmek istediğinizi belirlemeniz faydalı olacaktır. Buna göre bir tatil rotası belirir. Yurtiçindeki veya Yunan Adalarında bir tatil planı yapmak mümkündür. Ege, Akdeniz veya Adriyatik arasından seçim yapmak mümkündür. Ayrıca birkaç limanı dolaşmak mı yoksa bir iki yerde konaklamak mı istendiğine karar vermek gerekir.

 

 Guletten Beklediğiniz Talepler Neler?

 Gulet ile yolculuk yapmadan önce almak istediğiniz hizmetleri de kafanızda planlamanız faydalı olacaktır. Yemek yapılmasını ve servis edilmesini teknedeki personelden isteyebilirsiniz. Bu durumda ona göre bir personel bulunacaktır. Fiyat dengesi de buna yansıyacaktır. Yemek ve alışverişi kendiniz yapmak isteyebilirsiniz. Ya da dışarıda yemek yemeyi tercih edebilirsiniz. Tüm bunların önceden belirlenmesi gerekmektedir.

 Ayrıca gulet kiraladığınız firmadan ek talepleriniz varsa belirtmeniz gerekmektedir. Su sporları yapmak isteyenlere göre ekipman bulundurulacaktır. Ya da spor ekipmanları talep edebilirsiniz. Bunu önceden bildirdiğinizde buna göre hazırlık yapılacaktır.

 

 Misafir Sayısı Belirtmek

 Guletin boyutları farklılık gösterecektir. Bununla bağlantılı olarak kamara sayıları da değişir. Tatile katılacak kişi sayısının tatil öncesi kesinleşmesi gerekmektedir. Son anda yapılacak katılım artışları için gulet değişikliği zor olabilir. Kamara sayısı ve alan kullanımına uygun gulet temin edilmelidir.

 

 Gulet Kiralama Zamanı

 Guleti kiralamak için yaz dönemi veya bayram gibi günleri tercih ettiğinizde daha planlı olmanız gerekmektedir. Çünkü bu dönemler yoğun olan dönemlerdir. Bu nedenle erken rezervasyon yapılmalıdır. Sözleşmenizi erken yaptırırsanız herhangi bir sürpriz ile karşılaşmazsınız. Seçim yapma şansınız daha fazla olur. Bütçe ayarlamanızı ona göre yaparsınız.


Gulet Kiralama Fırsatları İçin Hemen Tıkla!